Mets läks moodi

Perepäev Toila Oru pargis

16.august

Mets läks moodi juba ammu. Eriti kõrgelennulist metsamoodi esindab Toila Oru park, kus toimub selle suve RMK PEREPÄEV.
Soovime, et saaksid metsamoega kaasas käia ja kutsume sind kogu perega Toilasse. Tule – kulgeme koos metsamoe lainetel!

MOES ON:

KÄSITÖÖTEGEVUSED. Meisterdame munakarpidest baleriine ja papist ehteid ning krepppaberist balletiseelikuid lastele, aga ka vanadest t-särkidest käevõrusid ja salle. Võta kaasa oma t-särk või vaata, mis meil pakkuda on!

MAALIKUNSTI ÕPITUBA. Kõik huvilised on oodatud maalimise õpituppa, kus pastellkriitidega on võimalik omandada võtteid maastikupildi tegemiseks. Pastell on tehnika, mis võimaldab kiire emotsioonipildi valmistamist. Maalikunsti õpitoa juhendaja Tiina Tarve on graafilise kunsti haridusega tegevkunstnik, kelle peamisteks tehnikateks juba üle 30 aasta on olnud akvarelli kõrval ka pastellmaal. Vajalikud töövahendid on saadaval kohapeal. Autoritega kokkuleppel valmib kõigist piltidest kohapeal näitus. Peale näitust saavad valmistajad pildid endale koju kaasa.


SÖÖK. Taimetoit vs lihatoit – perepäevalised saavad maitsta metsaandidest valmistatud suupisteid ja hääletada oma lemmiku poolt. Oma ala meistrid annavad õpitubades edasi taimse ja lihatoidu valmistamise tarkusi. Eelregistreerunutele pakume õhtuse etenduse vaheajal väikse suupiste ja kosutava joogi. Perepäeva puhul töötab pargis ka kohvik!

MATKAD. Meie retkejuhid viivad teid erinevatele radadele, kus tutvute metsa kõrgmoega – Toila Oru ja selle ümbruse imetlusväärse loodusega.

Matk piki Balti klinti: Tutvume UNESCO maailma kultuuri- ja looduspärandi registrisse kantud Balti klindiga.  Meile avanevad  41 meetri kõrguse Päite panga maapõuekihtide paljandid, loodus- ja kultuuri mälestised. Vaatleme mere tegevust ja selle mõjusid kaldajoone kujundamisel.  Retke alguspunkti viib buss ja tagasi Oru parki  liigume mööda mere randa. Retke pikkus on 3,5 km ning kestvus 2,5 tundi.

Jalutuskäik Toila-Oru pargis: Jalutuskäik Toila-Oru pargis, mis rajati Peterburi suurkaupmehe Grigori Jelissejevi eestvõttel. Hiljem K. Pätsi suveresidentsina kuulsaks saanud paik on üks maastikuliselt huvitavamaid ja liigirikkamaid parke Eestis. Ala teevad atraktiivseks Pühajõgi ja kõrge pankrannik, mille serval asub taastatud Nõiametsa vaatepaviljon. Teeme tagasivaate pargi loomise aegadesse, räägime kirevast ajaloost ja tutvume säilinud kultuuri- ja looduspärandiga.

Retk algab ja lõpeb lossiplatsil. Retke pikkus 1,5 km ja kestvus 1,5h.
Lisaks tähistame pargis perepäeva puhul veel ühe matkaraja, mida kõik soovijad saavad omal käel läbida.
 
MOEETENDUS. Otse välilaval toimub Eesti Kunstiakadeemia tudengite puidust ja paberist loodud moekollektsiooni ainuesitlus.
Metsateemaliste kleitide disainerid on Kati Stimmer, Anna Babošina, Birgita Silberg, Anni Kivisto, Teele Koel, Pilvi Tammoja, Mariliis Niine, Karl Keskla, Kadri Veisner ja Janar Juhkov.
Stilistika Janar Juhkov ja Kadri Veisner.
Paberist ja spoonist moeloomingu juures on tegijaid toetanud ka Antalis ja Retlar. Aitäh neile!
 
METSATÖÖMASINAD. Midagi neile, keda võlub tehnika, osavus ja elegants.
 
BALLETIETENDUS. Esitame katkeid oktoobris esietenduvast balletist "GO – mäng kahele" Lepo Sumera muusikale, milles teeb kaasa Vanemuise teatri balletitrupp. Lavastaja Teet Kask.
 
DJ MUUSIKA. Toilas saadab tantsijaid Vanemuise orkestri asemel DJ Julm!

TRANSPORDI PÄRAST MURETSEMA EI PEA!
Üritusele viivad eribussid Narvast, Jõhvist, Rakverest, Tallinnast, Tartust ja Pärnust.

Osalemistasu 5 eurot, koolieelikud TASUTA!

Korraldaja jätab endale õigusi täiendada ja parandada kava.